Opakovací školení montáže kabelových souborů vn TE Connectivity Raychem do 24 kV i 42 kV

Datum / čas
Termín(y) - 3. 9. 2020 - 4. 9. 2020
Celý den

ENGIE Services a.s. Praha

kategorie

RSTI68ccphot1a10-11 (640x456)Obsah opakovacího školení montáže kabelových souborů pro pracovníky v elektrotechnice:

Opakovací školení trvá  jeden a půl dne.

Školení se koná, pokud je na daný termín přihlášeno pět pracovních dní před konáním  školení alespoň 16 účastníků.    Storno poplatek za zrušení účasti Vámi přihlášených montérů v době kratší než pět pracovních dní před dnem konání školení činí
50 % účastnického poplatku.

Účel:

• Prohloubit znalosti teoretických základů nutných pro montáž a použití především vn kabelových souborů.
  • Seznámit se s novinkami a novými technologiemi
  • Porohloubit a obnovit praktické znalosti pro montáž a použití vn kabelových souborů.
  • Při praktické montáži prokázat znalosti funkce a správného použití montážního nářadí, jako jsou  hořáky pro smršťování za tepla, či různé speciální nástroje na odstranění pláště, polovodivé vrstvy či primární izolace kabelů.
  • Naučit se udržovat, seřizovat a nastavovat výše uvedené montážní nářadí.
  •  V případě zájmu je možné domluvit konkrétní téma a při školení se zaměřit na proškolení Vašich pracovníků s důrazem na zvolenou problematiku.

Program:

• Prezentace účastníků:  Probíhá první den od 8:30 hod.
  • Začátek školení je první den v 9.00 hodin:
  • Zahájení: Dopoledne prvního dne probíhá výuka teorie v oblasti kabelů a kabelových souborů nn a vn. Odpoledne probíhá střídavě teoretická a praktická výuka montáže kabelových souborů vn. Tato část může být přizpůsobnena požadavkům montážních organizací. Školení pracovníci pod dohledem zkušených odborníků provádějí např. montáž vn kabelové koncovky RAYCHEM montované technologií smršťování za tepla, nebo dle potřeby i montáž vn násuvných „za studena“ montovaných koncovek. Následuje montáž vn stíněných konektorů RAYCHEM včetně omezovačů přepětí do kompaktního plynem izolovaného rozvaděče. Na závěr dne jsou montovány přímé vn spojky RAYCHEM technologií smršťování za tepla, případně technologií smršťování zastudena, nebo lze zvolit i spojku montovanou kombinovanou technologií. Ukončení prvního dne je po 16:00 hod.
  • Druhý den: Školení je v 8:00 hod. zahájeno krátkou teoretickou částí a následuje zpravidla montáž jednoho z typů přechodových spojek RAYCHEM (spojky mezi vn kabely s papírovou izolací napuštěnou impregnantem a moderními kabely s izolací ze zesítěného polyetylénu). Na závěr školení čekají účastníky školení ukázky důsledků nedodržení správné technologie montáže a závěrečný test pro ověření získaných znalostí.
  • Konec: Školení zpravidla končí do 12:00 hodin druhého dne.

Je důležité, aby si pracovníci přivezli vlastní nářadí, které běžně používají k práci a montérky pro praktickou část školení. Podmínkou pro účast na školení je dřívější absolvování základního, či opakovacího školení a praxe v kabelářském oboru

Školení je zakončeno závěrečným testem, na jehož základě pracovníci obdrží certifikát.

Rezervace

Objednávky jsou uzavřeny pro tuto akci.